Cera trądzikowa – pielęgnacja czy leczenie?

Cera trądzikowa jest często spotykanym problemem, wymagającym odpowiedniego traktowania. Już w momencie diagnostyki potrafi przysporzyć problemów w identyfikacji i dostosowaniu właściwej metody działania. Jeśli zmagają się Państwo z niedoskonałościami twarzy, szyi czy dekoltu, warto skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki, która pomoże rozpoznać i wyleczyć różnego rodzaju problemy skórne – między innymi cerę trądzikową.

 

Czym charakteryzuje się cera trądzikowa?

Jeśli na swojej twarzy zauważą Państwo rozszerzone pory, wypryski, przewlekłe stany zapalne i zmiany ropne, może to świadczyć o wystąpieniu cery trądzikowej. Jeżeli stan taki trwa powyżej trzech miesięcy, i u kobiet nie zmienia się w czasie trwania cyklu miesiączkowego, istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia właśnie z trądzikiem. Jego charakterystyczną cechą są zaczerwienione, wystające ponad powierzchnie skóry zmiany – zaskórniki i ropne wypryski – często występujące w skupiskach. Pory skóry są trwale rozszerzone, niedoskonałości występują w dużej ilości na twarzy, szyi, dekolcie i plecach, oraz nierzadko zostawiają po sobie nieestetyczne blizny. Dodatkowo, tradycyjne kosmetyki do pielęgnacji nie radzą sobie z problemem, nie przyczyniając się do gojenia wyprysków i łagodzenia stanów zapalnych. W takim przypadku, dobrym wyjściem będzie wizyta u kosmetyczki, która używając specjalistycznych kosmetyków i przyrządów, pomoże doprowadzić skórę do prawidłowego stanu i gładkiego, zdrowego wyglądu.

 

W gabinecie

 

Jak dbać o cerę trądzikową?

Do występowania trądziku często przyczyniają się uwarunkowania genetyczne, na które niestety nie mają Państwo wpływu. Za brzydki wygląd skóry odpowiada także niezdrowa dieta, nieustanny stres, oraz zaburzenia hormonalne. Możecie Państwo ograniczać niedoskonałości cery trądzikowej dzięki odpowiedniej pielęgnacji i zdrowemu stylowi życia. Do codziennej diety warto także wprowadzić zioła, takie jak rumianek, pokrzywa czy czystek, które pozytywnie wpływają na stan skóry.

Wybierając kosmetyki do cery trądzikowej, należy ograniczyć bardziej tłuste preparaty, i pamiętać o nakładaniu cienkiej warstwy kremów czy podkładów, które nie ograniczą dostępu tlenu do skóry. Warto regularnie złuszczać naskórek za pomocą peelingów lub kosmetyków z kwasami. Na dzień powinno się stosować lekkie kremy o działaniu nawilżającym, a na noc – działające antybakteryjnie. Wskazane jest ograniczenie przebywania na słońcu – po chwilowej poprawie i wysuszeniu zmian, problemy skórne mogą powrócić ze zdwojoną siłą.

Jeśli nie radzą sobie Państwo z domową pielęgnacją cery trądzikowej, dobrze wybrać się także do gabinetu kosmetycznego. Specjalista po ocenie stanu cery, może zaproponować takie zabiegi, jak:

  • peeling kawitacyjny – oczyszczenie i wygładzenie skóry za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki,
  • zabiegi oczyszczające z użyciem kwasów – salicylowego, mlekowego lub migdałowego skutecznie złuszczą i odżywią cerę,
  • maseczki regulujące wydzielanie serum – ograniczą jego powstawanie i usuną martwe komórki,
  • oczyszczanie manualne – w trakcie zabiegu kosmetyczka ręcznie usunie widoczne wągry i wypryski, a następnie zastosuje preparaty łagodzące i przyspieszające gojenie.

Specjalista doradzi także, jakich kosmetyków warto używać we własnym zakresie, aby wzmocnić efekty zabiegów, wykonanych w gabinecie kosmetycznym. Ostateczną droga ratunku może być wizyta u lekarza, który przepisze dostępne na receptę leki i preparaty antytrądzikowe.

Kompleksowa pielęgnacja, zarówno we własnym zakresie, jak i z pomocą kompetentnej kosmetyczki, może pomóc w uporaniu się z cerą trądzikową. Systematyczne złuszczanie martwego naskórka i stosowanie dedykowanych kosmetyków, znacząco poprawi stan każdej problematycznej skóry.

W przypadku dodatkowej konsultacji zapraszamy do naszego gabinetu kosmetycznego w Gdyni.

 

Zapraszamy także do zapoznania się z tematyką:

Do Góry!
Adara Salon Modnej Fryzury, ul. Redłowska 52/5, 81-450 Gdynia tel. 58 760 12 33, 512 336 790