Manicure

 

Manicure – pielęgnacja dłoni

Zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka, niezależnie od płci – patrząc na nie, możemy wywnioskować wiele o stylu życia i charakterze naszego rozmówcy. Od ponad 4000 lat znane są ludzkości zabiegi manicure.

Już egipska Nefretete malowała paznokcie na czerwono (który to kolor był zarezerwowany wyłącznie dla władców). W Chinach lakier uważany był za jeden z symboli wysokiego statusu społecznego.

Początek współczesnych sposobów pielęgnacji paznokci datuje się na wiek XIX. W 1937 roku powstały pierwsze tipsy. Zaś wynalezienie lampy UV przez Jamesa Giuliano, stosowanej do utwardzania lakieru żelowego, nastąpiło w roku 1982.

Manicure w Adara Salon Gdynia


Manicure – nasza oferta

W salonie ADARA oferujemy szeroki wachlarz usług w zakresie manicure. Proponujemy Państwu zabiegi regenerujące i upiększające – manicure klasyczny, manicure japoński oraz manicure hybrydowy:

    • Manicure klasyczny – Myślę, że to pojęcie jest znane wszystkim Paniom. Oznacza standardową pielęgnację dłoni (nadanie paznokciom ładnego kształtu, wypolerowanie ich powierzchni, usunięcie skórek, zastosowanie kolorowego lakieru…).

 

    • Manicure hybrydowy – to metoda zdobienia paznokci polegająca na zastosowaniu specjalnego preparatu, utwardzanego następnie pod lampą UV. Taki manicure jest świetną alternatywą dla tipsów. Utrzymuje się bez odprysków nawet do dwóch tygodni, a paznokcie lśnią i są odporne na uszkodzenia. Nie można usunąć go za pomocą zwykłego zmywacza, a jedynie przy użyciu przeznaczonego do tego celu płynu. Przed stylizacją kosmetyczka wykonuje klasyczne zabiegi pielęgnacyjne, jak usunięcie skórek, czy nadanie kształtu płytce paznokcia. Następnie pokrywane są one bezbarwną bazą, kolorowym lakierem, a dopiero na końcu utwardzającą substancją. Manicure hybrydowy nie obciąża płytki paznokcia i na długo zachowuje kolor i połysk. Pozwala zapracowanym kobietom przez długi czas cieszyć się pięknym wyglądem dłoni, bez konieczności nanoszenia jakichkolwiek poprawek. Uzyskany efekt jest naturalniejszy, niż paznokci akrylowych czy żelowych.

 

  • Manicure japoński – inaczej P. Shine (od nazwy marki, która go spopularyzowała) – jak można się łatwo domyślić, jego korzenie sięgają dawnej Japonii. Metodę tę opracowały i stosowały japońskie arystokratki w XVII w. n. e. Jest wskazana dla osób z paznokciami kruchymi, cienkimi, rozdwajającymi się i łamliwymi – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ma na celu wzmocnienie i regenerację płytki paznokcia, poprawienie ich kondycji, polepszenie cyrkulacji krwi. Polega na zmatowieniu jej pilnikiem, następnie wcieraniu odżywiającej pasty z witaminami i minerałami (zawierającej witaminy A, H i E, prowitaminę B5, keratynę, krzemionkę z Morza Japońskiego, oraz pyłek pszczeli), a potem naniesieniu na wierzch warstwy pudru. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Paznokcie wyglądają zdrowo, pięknie błyszczą, szybciej rosną.

W naszym salonie bardzo dbamy o higienę i sterylną czystość wszystkich używanych przez nas narzędzi. Bezpieczeństwo i zadowolenie Klienta to dla nas priorytet.

Zapewniamy Państwu najwyższe standardy usług przy atrakcyjnej cenie.

Ponieważ każda kobieta chce czuć się zadbana i atrakcyjna zapraszamy do naszej wizażystki. Wizażystka towarzyszy swym Klientkom w najważniejszych momentach życia i przyczynia się do poprawy ich samopoczucia.

Do Góry!
Adara Salon Modnej Fryzury, ul. Redłowska 52/5, 81-450 Gdynia tel. 58 760 12 33, 512 336 790