Perfekcyjny makijaż na wesele – kilka wskazówek jak tego dokonać

Piękny makijaż ślubny może sprawić, że panna młoda poczuje się wyjątkowo i będzie czerpać z tego szczególnego dnia jeszcze więcej radości. Taki make up powinien być wykonany z należytą uwagą. Jakie kryteria musi spełniać dobry makijaż weselny? W dzisiejszym tekście dzielimy się kilkoma wskazówkami, o których warto pamiętać.

Jak przygotować skórę do makijażu ślubnego?

Nawet profesjonalne kosmetyki nie poprawią wyglądu skóry, jeśli przed ich nałożeniem nie zadbamy o pielęgnację cery. Właściwe przygotowanie twarzy wpływa nie tylko na efekt wizualny, ale również na późniejszą trwałość make upu. Dobrym pomysłem będzie więc skorzystanie z profesjonalnych zabiegów oczyszczania twarzy, masażu i peelingu. Doskonałym zwieńczeniem takich zabiegów pielęgnacyjnych będzie nawilżająca maseczka. Tutaj warto zaznaczyć, że ogromne znaczenie dla tego, jak będzie prezentował się makijaż i cera w dniu ślubu ma odpowiednia ilość snu. Dobrze będzie zadbać o zdrowy wygląd cery również na tym polu.

Cechy dobrego makijażu ślubnego

  • Podkreśla naturalną urodę, a nie ja maskuje

Ślub jest wydarzeniem, podczas którego chcemy czuć się pewnie. Tego efektu raczej nie osiągniemy, jeśli gruba warstwa make upu mocno zmieni nasze rysy i przyczyni się do tego, że buzia będzie prezentowała się nienaturalnie. Dobry makijaż na wesele nie powinien sprawiać, że nie poznajemy się w lustrze. Musi za to podkreślać naturalne elementy urody.

Ślub to wydarzenie szczególne, dlatego każdej pannie młodej zależy na tym, żeby wyglądać wtedy szczególnie dobrze. Profesjonalna wizażystka potrafi wykreować make up, który będzie nieco różnił się od tego, jak malujemy się na co dzień, ale jednocześnie nie będzie powodował niepożądanego efektu sztuczności.

  • Jest trwały

Wesele trwające do białego rana, szampańska zabawa, mnóstwo śmiechu i beztroski – takie warunki to marzenie każdej młodej pary. Są to również warunki… wymagające dla makijażu. To bardzo ważne, żeby w takim make upie uwzględniać tylko te kosmetyki, które charakteryzują się dużą trwałością. Warto więc dobierać cienie mocno napigmentowane oraz wysokiej jakości korektory i podkłady, które nie zważą się pod wpływem wysokiej temperatury. Dobrym pomysłem będzie również zastosowanie preparatów utrwalających; to swoista wisienka na torcie, która sprawi, że przepiękny makijaż weselny utrzyma się w nienagannym stanie dłużej.

  • Dobrze prezentuje się na zdjęciach

Dzięki pamiątkom z wesela i ślubu możemy w każdej chwili wrócić do tych wyjątkowych momentów, odtwarzać je w pamięci i cieszyć się pięknymi wspomnieniami. Jeśli jednak na zdjęciach nasz makijaż będzie prezentował się nieatrakcyjnie, możemy unikać patrzenia na pamiątki z tego wydarzenia. Częstym problemem, są zbyt jasne okolice pod oczami lub kolorystyka twarzy, niepasująca do koloru szyi. Dobra wizażystka nie pozwala sobie na tego typu błędy, niezależnie od tego, czy wykonuje makijaż na wesele, czy na uroczystość, w której nie biorą udziału fotografowie.

  • Uzupełnia kreację

Makijaż ślubny, podobnie jak biżuteria, powinien uzupełniać kreację i razem z nią tworzyć spójny, harmonijny efekt. Z tego powodu panny młode nierzadko decydują się zaprezentować wizażystce zdjęcia sukni ślubnej, fryzury, ozdób włosów. To pozwala na sprawne wybranie make upu, który pozwoli wybrzmieć pozostałym elementom kreacji i jednocześnie sam w sobie będzie stanowił elegancką, zachwycającą ozdobę.

  • Jest precyzyjny

Codzienny makijaż często tworzymy w pośpiechu; jeśli czasem okaże się, że nie jest do końca idealny, poprawiamy go w trakcie dnia lub nie przejmujemy się tym faktem. Makijaż weselny rządzi się jednak innymi prawami – musi być precyzyjny i starannie wykonany. Tylko wtedy może prezentować się świetnie na fotografiach. Niebagatelną jego rolą jest nadawanie pewności siebie pannie młodej. To wyjątkowe wydarzenie i nasza uwaga powinna być skierowana na pana młodego, gości i dobrą zabawę; to absolutnie nie jest czas na rozterki związane z tym, czy brwi są dostatecznie podkreślone, a eyeliner idealnie równy.

Gdzie zrobić profesjonalny makijaż ślubny? Kilka słów o wyborze dobrego gabinetu kosmetycznego

Wiele salonów i gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie wykonywanie make upu na wesele. Podczas procesu podejmowania decyzji, zwróćmy uwagę na dotychczasowe realizacje i zaopatrzenie (np. czy specjaliści używają profesjonalnych produktów?). Byłoby świetnie, gdyby gabinet podchodził do zadania kompleksowo i proponował również zabiegi pielęgnacyjne. Taki research powinien też obejmować sprawdzenie opinii dotychczasowych klientek.

Dbając o każdą z tych kwestii, zwiększamy swoje szanse na znalezienie miejsca, w którym naszym makijażem weselnym zaopiekują się najlepsi specjaliści. Warto zaznaczyć też, że w dobrym salonie wizażystki będą otwarte na nasze sugestie, jednocześnie służąc poradą i specjalistyczną wiedzą. Ślub to wyjątkowa okazja, dlatego, po znalezieniu właściwego salonu, jak najszybciej zaklepmy dogodny dla nas termin. Gabinety kosmetyczne, które zbierają pozytywne recenzje, często mają dość napięte grafiki, zwłaszcza w sezonie ślubnym.

Do Góry!
Adara Salon Modnej Fryzury, ul. Redłowska 52/5, 81-450 Gdynia tel. 58 760 12 33, 512 336 790