Zabiegi kosmetyczne, które warto zrobić zimą

Późna jesień i zima to doskonały okres, aby wykonać niektóre zabiegi kosmetyczne, szczególnie te wykorzystujące lasery bądź kwasy. Znacznie mniejsze promieniowanie słoneczne UVA i UVB minimalizuje ryzyko przebarwień na skórze. Dlaczego więc nie wykorzystać tego czasu na profesjonalną pielęgnację w gabinetach kosmetycznych? Oto sposoby, które pomogą odzyskać skórze dawny blask, nawilżą ją i dogłębnie odżywią.

Wraz ze spadkiem temperatur na zewnątrz i inauguracją sezonu grzewczego dla skóry nastają ciężkie czasy, szczególnie w przypadku cery wrażliwej i skłonnej do przesuszeń. Zima to zatem znakomita pora roku na zastosowanie kuracji nawilżającej, regeneracyjnej czy lekko stymulacyjnej po wyjątkowo intensywnej ekspozycji na słońce w czasie wakacyjnych miesięcy. 

Kosmetologia nigdy jeszcze nie była tak mocno związana z medycyną estetyczną. Nigdy też nie miała takich możliwości zwalczania powszechnych problemów skórnych. Decydując się na zabiegi, warto wybrać dobry gabinet kosmetyczny, w którym najważniejszą umiejętnością kosmetyczki jest zdolność do rozpoznania rodzaj skóry klientki i właściwe dobranie sposobów pielęgnacji. 

Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie skóry to bez wątpienia podstawa pielęgnacji każdej cery. Pod tą szeroką nazwą kryje się całe spectrum zabiegów, tj. codzienne mycie twarzy, ale również oczyszczanie manualne u kosmetyczki.

Polega ono na ręcznym usunięciu zaskórników, grudek oraz nadmiaru sebum. Po zabiegu skóra staje się odświeżona i znacznie łatwiej absorbuje substancje aktywne, które są zawarte w kosmetykach. Cała procedura trwa zwykle do 2 godzin i można ją przeprowadzać zarówno na twarzy, jak i szyi, dekolcie, ramionach i plecach.

Manualne oczyszczanie skóry na twarzy przynosi dobre efekty, ale może niekiedy podrażnić skórę dlatego wskazane jest wykonywanie zabiegu w miesiącach zimowych, kiedy na zewnątrz nie istnieje obawa poparzeń słonecznych. Warto pamiętać, że tylko prawidłowo przeprowadzone oczyszczanie daje oczekiwane rezultaty, dlatego decydując się na takie rozwiązanie należy wybrać renomowany salon kosmetyczny.

Peelingi kwasowe

Ludzka skóra znacznie skuteczniej się regeneruje, gdy regularnie ją złuszczamy. Poprzez takie oddziaływanie motywujemy ją do bardziej wytężonej pracy. Właśnie dlatego warto regularnie korzystać z peelingów chemicznych.

Peeling to zabieg wykazujący znaczną skuteczność w usuwaniu blizn potrądzikowych, przebarwień, a nawet piegów. Wpływa on pobudzająco na skórę właściwą, powodując tym samym wytwarzanie dużych ilości kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jej jędrność i młody wygląd.

Kwasy dzieli się na cztery główne grupy ze względu na budowę chemiczną, a także intensywność działania na skórę. Mamy zatem:

  • alfa-hydroksykwasy (AHA), tj.  kwas migdałowy, mlekowy, glikolowy, jabłkowy, szikimowy
  • beta-hydroksykwasy (BHA), tj. kwas salicylowy
  • lipo-hydroksykwas (LHA), tj. 
  • poli-hydroksykwasy (PHA)

Zalecane są one nie tylko na twarz, ale również w celu regeneracji najbardziej przesuszonych partii ciała tj. łokcie, stopy czy kolana. 

Kurację należy zaczynać od najniższych stężeń i sukcesywnie je zwiększać. Preparat nałożony na skórę twarzy prowokuje naskórek do wyjątkowo intensywnego złuszczania, które najczęściej przeciąga się na kolejne dni licząc od momentu aplikacji. W tym okresie nie wolno narażać skóry na słoneczną ekspozycję czy dopuszczać do jej przegrzania. Właśnie dlatego zima jest idealnym okresem na wykonanie tego typu pielęgnacji. Należy tylko pamiętać, aby jednocześnie unikać wystawiania skóry na silne mrozy, co może spowodować dodatkowe podrażnienie.

Mezoterapia

Zabieg ten wykonuje się już od ponad 50 lat, toteż nie bez powodu uważa się go za wyjątkowo bezpieczny i dobrze opanowany. Jest to niechirurgiczna metoda polegają na podaniu do skóry właściwej składników rewitalizujących, witaminowych bądź też ściśle określonych leków. Substancje aktywne wprowadzane są do skóry poprzez drobne, ale gęsto upakowane nakłucia. W zależności od potrzeb można podawać kwas hialuronowy, witaminy E, A lub C,  a także substancje czynne  z wyciągów z alg czy zielonej herbaty. Zabiegi powinno się wykonać w seriach po trzy-cztery sesje w odstępie maksymalnie dwóch do trzech tygodni.

Mezoterapia niezwykle skutecznie opóźnia procesy starzenia, szybko usuwa cellulit i widoczne rozstępy, a przy tym jest bardzo przystępna cenowo. Dzięki temu cieszy się wśród kobiet na całym świecie niezwykłą popularnością.  

Warto wykorzystać czas zimowy i towarzyszące mu małe nasłonecznienie, aby bezpiecznie zadbać o swoją cerę wykonując różne zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki temu nasza skóra odzyska elastyczność, stanie się bardziej nawilżona i zwiększy miejscową odporność na czynniki środowiskowe. 

Należy przy tym pamiętać, że zimą skóra jest dość często narażona na różne negatywne czynniki, tj. wiatr czy mróz. W skutek tego dochodzi do pękania naczynek krwionośnych i różnorodnych dysfunkcji skórnych. Twarz to jedyna odsłonięta patria naszej skóry, dlatego bezwzględnie powinniśmy ją skutecznie zabezpieczyć przed minusowymi temperaturami.

Do Góry!
Adara Salon Modnej Fryzury, ul. Redłowska 52/5, 81-450 Gdynia tel. 58 760 12 33, 512 336 790