Zabiegi kosmetyczne na wiosnę – twarz i ciało

Zima to wymagający okres nie tylko dla kierowców, ale również dla stanu naszej skóry. I chociaż w tym roku nie doświadczyliśmy wyraźnych opadów śniegu i mocnego spadku temperatury poniżej zera, warto nieco rozpieścić swoją skórę. Dziś zaproponujemy kilka zabiegów kosmetycznych na wiosnę, które przywrócą witalność, rozenergetyzują skórę, odżywią ją i sprawią, że będzie prezentować się atrakcyjnie.

Peeling twarzy – idealny zabieg kosmetyczny na wiosnę

Regularne złuszczanie naskórka sprawia, że dużo łatwiej będzie nam utrzymać nieskazitelny wygląd cery. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko powstawania wyprysków, zaskórników, oraz nadać skórze twarzy miękkości.

Podczas takiego zabiegu złuszczeniu ulega warstwa rogowa naskórka. Na powierzchni skóry twarzy znajduje się dużo gruczołów łojowych. Prawidłowa pielęgnacja jest szczególnie ważna, jeśli dolega nam ich nadaktywność, jednak nawet właścicielki i właściciele cery suchej lub mieszanej powinni raz na jakiś czas wykonać peeling. W efekcie skóra będzie wyraźnie gładsza w dotyku, stanie się pełna blasku oraz będzie bardziej napięta. Wybierając peeling do twarzy, warto zaznajomić się z różnymi rodzajami tego zabiegu.

  • Peeling mechaniczny

Peeling mechaniczny to najpopularniejszy wariant. W takim preparacie znajdują się cząsteczki ścierające, które, dzięki pocieraniu, stopniowo złuszczają naskórek. Zabieg uważany jest jednak za dość inwazyjny. Wykonywany zbyt intensywnie lub zbyt często może prowadzić do podrażnień. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nie poleca się go wcale osobom o szczególnie wrażliwej skórze.

  • Peeling chemiczny

Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku chemiczny preparat usuwa naskórek; działa również dobrze na blizny potrądzikowe, zmniejszając ich widoczność. Polecany jest też osobom z przebarwieniami. Takiego zabiegu kosmetycznego nie powinny wykonywać osoby z wrażliwą skórą, wyraźnymi problemami skórnymi oraz kobiety w ciąży. W razie wątpliwości dotyczących tego, czy nasza skóra kwalifikuje się do takiego zabiegu, warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa oferowanego przez dobre salony kosmetyczne.

  • Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny polecany jest właścicielom i właścicielkom wrażliwej cery. Jest delikatny, nie powoduje podrażnień. Naskórek nie jest tutaj ścierany przez drobinki ścierające, podlega za to rozpuszczaniu przez enzymy zawarte w peelingu. Warto zdecydować się na tę metodę, jeśli chcemy oczyścić skórę, wyrównać jej koloryt oraz pozbyć się zaskórników.

  • Peeling kawitacyjny

Zabieg kosmetyczny polega na oczyszczaniu cery przy wykorzystaniu ultradźwięków. Wibracje złuszczają naskórek, dodatkowo poddając skórę mikromasażowi. To z kolei przyczynia się do poprawy dotlenienia skóry i pozytywnie wpływa na mikrokrążenie. Z tego zabiegu, podobnie jak z peelingu enzymatycznego, z powodzeniem mogą korzystać osoby o bardzo wrażliwej skórze, ponieważ jest on bezinwazyjny. Na tak zadbanej cerze  makijaż prezentuje się dużo lepiej. Dobrym pomysłem jest rozpieszczenie się również na tym polu i na zdecydowanie się na usługę, w której profesjonalna wizażystka wykonana na nas świeży, wiosenny makijaż.

Zabiegi kosmetyczne, które ujędrnią ciało

Wiosną zazwyczaj zmienia się nasze nastawienie do życia i wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami, dostajemy zastrzyku energii. Zmienia się również garderoba – zaczynamy bardziej odkrywać ciało. Często jednak, po chłodniejszych miesiącach nie czujemy się z nim dość pewnie. Samoakceptacja i kochanie własnego ciała, bez względu na jego rozmiar i wygląd jest bardzo ważna. Jeśli jednak czujemy, że nasze samopoczucie polepszy się dzięki jakiemuś zabiegowi kosmetycznemu, warto pójść tą drogą i na własnej skórze wypróbować jego efekty.

Do popularnych zabiegów polepszających kondycję ciała zalicza się mezoterapię. Pod skórę podaje się dobrany do pacjentki preparat, a następnie specjalista wykonuje masaż, co pozwala na równomierne rozprowadzenie substancji. Mezoterapia pozwala widocznie zmniejszyć cellulit, rozstępy, zwiększyć napięcie skóry oraz widoczność złogów tłuszczu w najbardziej problematycznych rejonach. Jeśli nie chcemy decydować się na inwazyjne zabiegi, zadbajmy o oczyszczenie skóry (np. z pomocą peelingu) oraz o intensywne jej nawilżenie.

Piękne stopy na wiosnę – przygotuj je na spotkanie z pierwszymi promieniami słońca

Gdy zadbamy już o oczyszczoną cerę, piękny makijaż wykonany przez wizażystkę oraz o dobre samopoczucie we własnym ciele, warto zadbać o detal, który ma ogromny wpływ na to, jak się prezentujemy. Mowa o stopach. W ciepłe, wiosenne dni, wreszcie zaczynamy je odkrywać. Aby świetne prezentowały się w naszych ulubionych sandałach, trzeba pozbyć się zrogowaciałego naskórka, odżywić je oraz zadbać o wygląd paznokci. Do zadania należy więc podejść kompleksowo. 

Zabiegi kosmetyczne na wiosnę powinny być relaksujące i przyjemne, dlatego nie zapomnijmy w całym procesie uwzględnić aromatycznej kąpieli. Dobrym pomysłem może być odwiedzenie profesjonalnego gabinetu, najlepiej kosmetyczno-podologicznego. Dzięki takiej wizycie zadbamy nie tylko o piękny wygląd stóp, ale dodatkowo skontrolujemy również to, o czym zazwyczaj zapominamy – stan zdrowia stóp.

Do Góry!
Adara Salon Modnej Fryzury, ul. Redłowska 52/5, 81-450 Gdynia tel. 58 760 12 33, 512 336 790